Жашківські учні відзначили День фізкультури і спорту шаховим турніром

     Менше року на базі Жашківського дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки, що розміщується в Жашківській спеціалізованій школі №1, працює секція шахів. На сьогодні охочих вчитися грати в шахи налічується більше 100 осіб. Юні шахісти випробовують свої сили у змаганнях різного рівня.

     7 вересня, з нагоди Дня фізкультури і спорту, керівник секції шахів Сергій Дробот спільно з директором ДЮКФП Дмитром Мазуром та директором Жашківської спеціалізованої школи №1 організували шаховий турнір, на якому гуртківці мали нагоду продемонструвати свій рівень підготовки.

     Перед початком гри успіху учасникам турніру побажав міський голова Ігор Цибровський: «Щиро хочу, щоб кожен відчув себе сьогодні переможцем. Змагання завжди важливі для спортсмена, важливі практика, тренування і гідний суперник. Зичу вам такого цінного досвіду. Бажаю всім успіху!»

     Протягом турніру за звання кращого змагалися 32 гуртківця. Втім спортивні поєдинки проходили і поза рамками турніру: залюбки грали зі школярами й дорослі – гості змагань. Серед них – начальник відділу освіти Жашківської міської ради Валентина Савицька, котра зійшлася у шаховому протиборстві з юним шахістом Богданом. Грою Валентина Миколаївна була приємно вражена: «Такий маленький хлопчик, а мені не поступається. Яке прагнення до перемоги, яка наполегливість! Дуже важливо для саморозвитку мати бажання займатися таким видом спорту і бажання досягати мети».

     Про вплив шахів на свій розвиток по-дорослому розмірковує шестикласниця Даша Маценко: «Як тільки гурток відкрився, я одразу записалася. Це весело і цікаво – спробувати щось нове. До того ж, шахи розвивають математичні здібності і пам'ять. І відколи я займаюся в Сергія Петровича, мені легше запам'ятовувати тексти, робити обчислення. Він зрозуміло пояснює, завжди підказує, де я допустила помилку. Мені подобається грати в шахи».

     Підсумував хід змагань тренер ДЮКФП Сергій Дробот: «Ми ризикнули сьогодні в одному турнірі задіяти гуртківців різного віку і рівня підготовки. Це спонукатиме тих, хто займається нещодавно, розвиватися, вчитися. Тим паче, що молодші діти у нас мають кращі результати, ніж старші – очевидно, вони більш активно освоюють інформацію. До того ж, саме наймолодші школярі першими проявили інтерес до нашої секції і раніше почали освоювати цей вид спорту. Головне – давати можливість дітям брати участь у подібних заходах, щоб вони вчилися контролювати хвилювання, швидко вивчати манеру гри противника, наполегливо працювали над собою. Власне, тому і організовуємо подібні турніри».

     У ході чотирьох турів азартної гри були визначені переможці шахового турніру, які отримали грамоти та призи.

МОН затвердило вимоги до методик оцінки розвитку д...
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
© 2017 Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації login