Відбулася обласна нарада для керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти

      5 листопада на базі ДНЗ «Золотоніський професійний ліцей» відбулася обласна нарада за участі керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

     Відкриваючи захід, начальник управління ОДА Валерій Данилевський означив тенденції щодо наповнюваності закладів профтехосвіти області. У цьому контексті акцентував увагу на необхідності посилення роботи за напрямами: популяризація закладів освіти, покращення якості освітніх послуг, робота з категорійними учнями та їхній соціальний захист; робота соціальних педагогів щодо запобігання негативних суспільних явищ та злочинності в учнівському середовищі; активізація роботи з батьками; створення належних умов для навчання учнів з особливими освітніми потребами.

     Також Валерій Вікторович здійснив аналіз результатів вступної кампанії 2018 року. Окремо зупинився на питанні виконання регіонального та державного замовлення на 2018 рік.

     Водночас Валерій Вікторович наголосив на необхідності інтеграції сучасних технологій навчання в освітній процес здобувачів професійної освіти. У цьому відношенні відзначив необхідність підвищення кваліфікації та навчання педагогів щодо використання новітнього навчального обладнання, чому сприятиме співпраця з обласним навчально-практичним центром STEM-освіти на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників.

     У ході роботи керівники закладів професійної (професійно-технічної) освтіи поділилися власним досвідом популяризації здобуття робітничої професії, проведення профорієнтаційної роботи, покращення матеріально-технічної бази.

     Директор Навчально-методичного центру професійно-технічною освіти в Черкаській області Наталія Мартинюк поінформувала присутніх про впровадження державних стандартів професійної (професійно-технічної) освіти з окремих робітничих професій. Принагідно ознайомила присутніх з робочими навчальними планами на модульно-компетентнісній основі. Окремо означила питання розширення мережі закладів профтехосвіти, які пропонують учням можливість здобувати освіту за дуальною формою навчання.

     Заступник начальника управління освіти і науки ОДА Валентина Ткаченко наголосила на необхідності проведення аналізу вступної кампанії цього року для коригування спектру напрямків підготовки та профорієнтаційної роботи перед вступною кампанією наступного року. Окремо було наголошено на ключовій ролі вивчення місцевої кон'юнктури ринку праці для планування замовлення на підготовку робітничих кадрів.

     На завершення заходу учасники наради мали нагоду ознайомитися з матеріально-технічним оснащенням та можливостями новоствореного навчально-практичного центру дорожньо-будівельного напрямку.
Підтримка молодих науковців зросла у 1,5 рази, а н...
Управління освіти і науки ОДА отримало подяку Деся...
© 2017 Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації login