Відбулася обласна нарада для директорів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Черкащини

     27 лютого 2018 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» (далі - ОІПОПП) відбулося засідання обласної наради для керівників закладів професійно-технічної освіти Черкащини на тему «Підсумки роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти у 2017 році».

     Відкриваючи роботу наради, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський підвів підсумки роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти у 2017 році, означив успіхи та досягнення освітян.

     Так, за словами очільника обласного управління освіти і науки, підготовка кваліфікованих робітників в області проводиться за 109 професіями.

     Станом на 01.01.2018 первинну професійну підготовку здобуває 7459 учнів та слухачів. Чверть з яких належить до соціально та економічно вразливих категорій.

     Заклади освіти регіону створюють необхідні умови для отримання професійної освіти дітьми з особливими потребами. Так, у 2017-2018 навчальному році робітничі професії «Швачка; оператор швацького устаткування», «Штукатур; маляр», «Штукатур; лицювальник-плиточник» в окремо сформованих групах здобувають 116 учнів з порушеннями психофізичного розвитку.

     Закладами професійної (професійно-технічної) освіти активізується робота щодо впровадження в освітній процес дуальної форми навчання та її елементів. Прикладом означеної роботи є підготовка фахівцівз професій «Пекар. Тістороб. Машиніст тісторобних машин» державним навчальним закладом «Черкаське вище професійне училище» з використанням виробничих потужностей ТОВ «Черкасихліб ЛТД».

     Іншою формою роботи, що дозволяє проводити якісну підготовку робітничих кадрів є створення в закладах професійної освіти навчально-практичних центрів. Наразі в галузі функціонує 5 навчально-практичних центрів («Лисянський професійний аграрний ліцей», «Черкаський професійний ліцей», «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій» (2 центри), «Золотоніський професійний ліцей»). Управлінням планується розширити мережу навчально-практичних центрів і створити щедва центри.

     Показником успішної освітньої діяльності у сфері професійно-технічної освіти є участьу всеукраїнських та міжнародних заходах. Так, заклади професійної (професійно-технічної) освіти Черкащини отримали 5 золотих та 4 срібні медалі на міжнародних виставках «Сучасні заклади освіти» та «World Edu» (ВЕЛД ЕДЬЮ). Представники «Золотоніського професійного ліцею» та «Черкаського вищого професійного училища» стали переможцями Всеукраїнського конкурсу «Освітній Оскар 2017» у номінаціях «Майстер виробничого навчання» та «Учень року» відповідно.

    Учні та майстри виробничого навчанняДНЗ «Черкаське вище професійне училище ім. Короленка» кілька років поспіль представляють Черкащину на щорічному Всеукраїнському конкурсі «Снігова королева» серед студентів навчальних закладів з перукарського мистецтва від компанії ЕСТЕЛЬ, де неодноразово займали призові місця у різних номінаціях та отримували ГРАН-ПРІ конкурсу.

     Випускник ДНЗ «Черкаський ПЛ»Чорний Андрій, який нині працює на заводі «Азот», здобув 3 місце в ХІ Всеукраїнському професійному конкурсі «Золотий кубок Бенардоса» за професією «Електрозварник ручного зварювання».

     Ще один випускник ДНЗ «Черкаський ПЛ», а нині працівник «Черкасиміськбуд» Чеберяк Сергій, став переможцем Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «лицювальник – плиточник», переможцем Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE» та отримав Президентську стипендію.

     Водночас Валерій Вікторович відзначив напрямки розвитку та удосконалення сфери профтехосвіти області, а саме: модернізація матеріально-технічної бази ПТЗО, наближення освітнього процесу до умов виробництва, співпраця з роботодавцями, налагодження міжнародної співпраці, участь в грантових програмах.

     У рамках проведення обласної наради відбулося нагородження переможців обласних комплексних навчально-виховних заходів серед учнів професійно-технічних закладів освіти у 2017 році. Дипломи керівникам закладів освіти вручила начальник Черкаського обласного управління з фізичного виховання та спорту Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Антоніна Саприкіна. Також Антоніна Володимирівна вручила Подяки директорам за вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту серед учнівської молоді та за високі досягнення у навчально-виховних заходах учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

     Заступник начальника управління Валентина Ткаченко поінформувала присутніх про порядок організації виробничої практики у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області.

     Принагідно директори доповіли про стан справ у очолюваних ними закладах профтехосвіти.

     Заступник начальника відділу вищої, професійно-технічної освіти та фінансового забезпечення управління Тетяна Кійко окреслила питання використання коштів на утримання закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

     На посиленні контролю за збереженням життя та здоров'я учасників освітнього процесу наголосила спеціаліст управління освіти і науки облдержадміністрації Лариса Стрижак.

     Директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області Наталія Мартинюк проаналізувала навчальні досягнення учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

     Завідуючий відділом регіонального центру АС «Диплом» ОІПОПП Ігор Фурнік поінформував про порядок отримання бланків документів про освіту державного зразка.

     З нормами чинного законодавства у сфері цивільного захисту присутніх ознайомив методист ОІПОПП Микола Герман.

     На завершення заходу відбулося підведення підсумків роботи наради, протягом якого начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський сформулював ключові завдання, що стоять перед сферою професійно-технічної освіти Черкащини.

Участь в автоспорті як елемент мотивації професійн...
Студент УДПУ Валентин Хмільовий встановив новий ре...
© 2017 Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації login