МОН внесе зміни в процедуру експертизи підручників

     Міністерство освіти і науки України готує суттєві зміни в процедуру експертизи підручників для шкіл. Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич.

     За її словами, однією з головних змін стане обов'язкове подання видавництвами на конкурс оригінал-макету всього підручника, від першої до останньої сторінки, разом з проектом обкладинки.

     «Так експерти зможуть одразу знаходити в підручниках порушення, зокрема, плагіат, невідповідність зображень тощо. Бо цього року через те, що на експертизу можна було подавати лише частину оригінал-макету, а іншу – в рукописі, подібні проблеми були виявлені в підручниках уже після отримання ними грифу. Це призвело до того, що підручники не були допущені до друку, видавці подали до суду й заблокували нам друк всієї лінійки підручників. І тепер школи не можуть їх вчасно отримати», – пояснила Лілія Гриневич.

     Вона зазначила, що після внесення змін до відповідних нормативних актів, будуть оголошені конкурси шкільних підручників.

     Відбір підручників для 2-х та 6-х класів триватиме до 11 грудня, а для 11 класу – до 18 грудня.

     Планується, що для 2-го класу друкуватиметься 27 назв підручників, а для 11 – одразу 71 назва.

     Для 6 класу наразі планується друк 9 назв – з всесвітньої історії, інформатики та української мови для шкіл національних меншин. Інші підручники для 6-го класу друкуватимуться за наявності відповідного державного фінансування.

     Джерело: osvita.ua

Засідання обласного методичного об’єднання для пед...
Корсунь-Шевченківський професійний ліцей долучився...
© 2017 Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації login