Комфортно та яскраво: Городищенський інклюзивно-ресурсний центр готовий до навчального процесу

     Інклюзивно-ресурсний центр у Городищі готовий приймати своїх перших відвідувачів. Умови закладу оглянув перший заступник голови ОДА Віталій Коваль під час робочого візиту до районного центру.

     Інклюзивний центр розрахований на відвідування щотижнево до 50-70 діток з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. Здобуватимуть дошкільну та загальну середню освіту тут не лише місцеві жителі, а й мешканці в цілому району, об'єднаних громад. Навчання ж проводитимуть за умови комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надаватимуть психолого-педагогічні, корекційно-розвиткові послуги та системний кваліфікований супровід.

     За словами директора ІРЦ Світлани Воротило, фахівці центру індивідуально проводитимуть комплексну оцінку фізичного, мовленнєвого розвитку дитини, її пізнавальної, емоційно-вольової сфери та навчальної діяльності. Зокрема, з дітьми працюватимуть 2 вчителі-логопеди, вчитель-дефектолог, практичний психолог, вчитель-реабілітолог.

– Приміщення оснастили сучасними меблями та приладдям для комфортних умов навчання, – розповіла пані Світлана. – Власними силами обладнали навчальні кабінети, зробили їх яскравими та, що важливо, зручними. Також капітально відремонтували туалетну кімнату, відповідно замінили вікна.

– Інклюзивна освіта сьогодні – це реальна можливість для діток з особливими освітніми потребами розвиватися, одержувати знання, необхідні для життя навички, і головне – максимально розкрити потенціал здібностей, ставши повноцінними учасниками соціуму, – сказав Віталій Коваль під час візиту до закладу. – Інклюзивно-ресурсні центри, розвиток мережі яких в Україні ініціювала Дружина Президента, передбачають саме такий процес та є реальною підтримкою для родин з дітьми, які потребують відповідних корекційних та освітніх послуг.

     Віталій Володимирович також зауважив, що в області загалом запланували відкрити 27 інклюзивно-ресурсних центрів. На сьогодні прийнято рішення про це у 25-ти районах та містах та вже повноцінно функціонують 17 з них.

Інформує прес-служба Черкаської ОДА

У Черкаській санаторній школі-інтернат вітали перш...
Випускниця Уманського професійного аграрного ліцею...
© 2017 Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації login