Черкаській санаторній школі-інтернат відрили музей-кімнату, присвячену воїнам АТО

     Напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України та Дня Українського козацтва в Черкаській загальноосвітній санаторній школі-інтернаті І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради відбулася визначна подія – відкриття шкільної кімнати-музею «Шкільна родина за мир в Україні».

     Історія його створення почалася в буремному 2014. Коли вся країна встала на підтримку нашої армії, практично знищеної на той час. Учні школи писали щирі листи бійцям, створювали обереги для наших захисників. Батьки школярів приєдналися до збору продуктових наборів і теплих речей, коштів пораненим, закупівлі тепловізорів та термобілизни. Ярмарки, концерти, акції силами учнів дали свої плоди. За чотири роки на допомогу українській армії школою було перераховано 227860 грн. У втіленні благодійних проектів школі активно допомагають ГО «Наш батальйон», Черкаське крайове козацтво, ГО «Черкаси Самооборона Майдану», ГО «Автомайдан-Черкаси».

     І армія не залишається в боргу. Вдячні бійці надсилали школярам листи з сердечними вітаннями, привозили в подарунок речі для шкільного музею і розповіді для патріотично-виховних бесід.

     Так утворився куточок АТО біля шкільної бібліотеки. З глибоким сумом педагоги школи дізналися про загибель Іллі Іделя – у минулому учня нашої школи. Тепер його портрет – на почесному місці в музеї.

     Коли постало питання про розширення музею, школярі з великим завзяттям заходилися плести маскувальну сітку, щоб декорувати стіни приміщення. Учні 7-9 класів відкрили для себе нову сторінку у волонтерській діяльності, відчули свою причетність до збереження життя наших воїнів і зрозуміли роль звичайних громадян в справі захисту держави.

     Тож 11 жовтня на відкриття музею в Черкаській загальноосвітній санаторній школі-інтернаті І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради завітали перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль Володимирович, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Оксана Сімушіна, крайовий отаман Черкаського крайового товариства українського козацтва Віталій Чепелуха, крайовий хорунжий, радник гетьмана Українського козацтва Юрій Присяжнюк, хорунжийЧеркаського крайового товариства українського козацтва, командир полку Валерій Магеррамов, осавул Черкаського крайового товариства українського козацтва Леонід Сандига, учасник бойових дій в зоні АТО, волонтер Олександр Кутній, голова громадської організаціїЧеркаського Центру допомоги армії Оксана Циганок, волонтер, очільник патріотичного музею АТО Олексій Святенко, протоієрейУкраїнської православної церкви Українського патріархату Андрій Шпунт, дружина і донька колишнього учня школи Іделя Іллі, який загинув в зоні АТО, а також батьки учнів, які є учасниками АТО.

     Звертаючись до присутніх, Віталій Коваль висловив вдячність педагогічному колективу школи-інтернату, який по-сучасному, але в українських традиціях виховує дітей. Вшановуючи пам'ять захисників України, зокрема створенням музейних кімнат бойової слави, школярі стверджують принцип неподільності нашої держави, її право на визнання у світовому товаристві.

     Принагідно Віталій Володимирович запропонував продовжити ініціативу створення подібних музеїв в інших закладах освіти.

     Водночас Віталій Коваль подякував бійцям за те, що власною силою, власним здоров'ям, а інколи життям дають нам можливість жити і працювати.

  • -Як сто років тому казав світлої пам'яті полковник армії УНР, засновник Української військової організації, голова Проводу українських націоналістів Євген Коновалець, ми перебуваємо у вирі подій. Тож або нація стане на вістрі, або навіки розчиниться в історії. Україна стала на вістрі цих подій і сьогоднішній захід є тому підтвердженням. Українці не розчинились, не пропали, не зникли. Українську націю неможливо підкорити, оскільки вона має ґрунтовні тисячолітні традиції, вірування, культуру, - резюмував Віталій Володимирович.

Від батьківської громади школи слово мав учасник АТО Костянтин Бевзенко, який подякував колективу школи, що здійснює велику роботу щодо патріотичного виховання дітей та долучається до волонтерської справи.

     У рамках акції «Запали світло для бійця» від шкільного колективу волонтерам було передано зібрані лампочки, що будуть освітлювати оборонні споруди бійців на передовій.

     На завершення урочистості протоієрей Української православної церкви Українського патріархату Андрій Шпунт освятив шкільний музей та ікони музейної кімнати.

     Протягом екскурсії школою-інтернатом гості закладу відвідали класи, які вже навчаються на засадах Концепції Нової української школи, кабінет робототехніки, де мали нагод поспілкуватися зі здобувачами освіти.

     Гості були вражені тим, з якою любов'ю до пам'ятних речей і стендів оформлена експозиція.

     Після відкриття музею в актовій залі школи відбулася історико -музична композиція «Черкащина – колиска козацької вольності», яка стала логічним продовженням серії патріотично-виховних заходів до Дня захисника України та Дня Українського козацтва. Залучення школярів до історії нашого народу допомагає виховати нове покоління українців справжніми патріотами.

День Захисників Вітчизни у Смілянській школі №3-ко...
У Мокрокалигірській ОТГ відкрили оновлений дитсадо...
© 2017 Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації login